Mé poslání

STAVĚT KVALITNÍ DŘEVOSTAVBY A NECHÁVAT ZA SEBOU SPOKOJENÉ KLIENTY

Při své pouti světem podnikání jsem došel k závěru, že pokud chce člověk něco dokázat, být v nějakém oboru opravdu dobrý, musí v sobě mít nějaký motor, řekněme, že musí cítit nějaký vyšší smysl.

Peníze mám rád, jako asi většina lidí, dávají totiž člověku svobodu, pokud se ale zaměříme čistě jen na vydělávání peněz, jsme potom zranitelnější, když se nám jich zrovna nedostává a snadněji pak své projekty vzdáváme a scházíme z cesty. Když jsem začal realizovat první dřevostavbu, stavěl jsem ji tenkrát pro sebe, neměl jsem ani ponětí o tom, jak jsou tyhle domy úžasné a už vůbec mě nenapadlo, že se tím budu jednou živit. Pamatuji si, jak mě lidé zrazovali, abych se do toho nepouštěl, že dřevěné domy se stavěly ve středověku. Mě to ale nadchlo a v té době se ve mě prvně objevil pocit, že se musím prostě zasadit o to, aby co nejvíce lidí pochopilo, že dřevostavba je správná volba a že přináší mnoho výhod.

Nyní bydlím ve své druhé dřevostavbě, ta je ve všech směrech odlišná, oproti té první je např. difuzně otevřená a také úspornější, je opravdu celkově jiná. Obě své dřevostavby (vlastně jsou již tři) jsem stavěl vlastníma rukama a při tom jsem si uvědomil, že se mi otvírá cesta, po které chci jít, cesta která mi umožní tvořit, co mě baví a pomůže mi přesvědčit více lidí, že dřevostavba je správná volba. Začal jsem tedy usilovat prostřednictvím svého podnikání: ABY CO NEJVÍCE DOMŮ BYLO DŘEVĚNÝCH.

Celý čas jsem se pravidelně vzdělával a snažil se svou práci dělat co nejlépe. Nebylo to úplně jednoduché, protože spolupráce s různými zaměstnanci a dodavateli, za něž vždy musíte nést odpovědnost, ale kvalitu práce a termíny dodávek ovlivňujete velmi těžko, mě ničila. V tomto období jsem stále silněji cítil, že kvalita odvedené práce a komunikace s klientem jsou nejdůležitější hodnoty v mém podnikání a začal jsem tomu podřizovat vše. To mě velmi posunulo kupředu. Jak zakázky přibývaly a já se cítil jistěji ve svém oboru, potvrdil jsem si, že nejdůležitější hodnotou pro mě tedy je: ABY VÍCE DOMŮ BYLO KVALINÍCH A VÍCE LIDÍ SPOKOJENÝCH!

Dnes, po čtrnácti letech zkušeností, již držím slušné know how v oboru dřevostaveb, práce mě baví, vážím si lidí a dobře odvedené práce a k tomu vždy vedu i své spolupracovníky!

 

Michal Morťanik