Moje cesta ke stavění dřevostaveb

Dřevěné domy nejsou ze středověku

Když jsem začal stavět první dřevostavbu neměl jsem ani ponětí o tom, jak jsou tyhle domy úžasné a už vůbec mě nenapadlo, že jednou budu navrhovat a realizovat svoje vlastní nápady. Pamatuji si, jak mě lidé všemožně zrazovali, abych se do toho nepouštěl, že dřevěné domy se stavěly ve středověku. Tenkrát jsem si uvědomil, že lidé dřevostavby vůbec neznají a mají vůči nim předsudky a že se musím zasadit, aby co nejvíce lidí pochopilo, že dřevostavba je správná volba a že přináší mnoho výhod.

Dřevostavba je ta správná volba

Momentálně bydlím ve své již druhé dřevostavbě, ta je ve všech směrech odlišná, je oproti té první je difuzně otevřená a také energeticky úspornější, je opravdu celkově jiná. Obě dřevostavby jsou však úžasné a bydlí se v nich skvěle. Když jsem stavěl svou druhou dřevostavbu, doba pokročila a já byl o mnoho chytřejší. Podíl dřevostaveb na celkové výstavbě dosti stoupl, nicméně pořád bylo mnoho lidí skeptických. V tomto období jsem si uvědomil, že se mi otvírá cesta, po které chci jít, cesta která mi umožní tvořit, co mě baví a pomůže mi přesvědčit ještě více lidí, že dřevostavba je správná volba.

Intenzivní studium a spojení s profesionály

Strávil jsem dva roky intenzivním studiem dřevostaveb a postavil tři dřevostavby vlastníma rukama od návrhu projektu až po kolaudaci. Nakonec jsem se spojil s profesionály, kteří postavili desítky dřevostaveb. To mi umožňuje realizovat velmi zajímavé projekty, kde vždy preferujeme 3 věci, sice:
Kvalitu, orientaci na klienta a použití přírodních materiálů.

Dnes tedy se svou firmou Dřevostavby COUNCIL usiluji o to, aby co nejvíc domů bylo dřevěných.